صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار

تصمیم جدید هند در خصوص صادرات برنج

هند به عنوان بزرگ‌ترین صادرکننده برنج جهان، ارسال برنج شکسته را به خارج از کشور ممنوع کرده و برای انواع دیگر برنج عوارض ۲۰ درصدی وضع کرده است.

هند، صادرات برنج شکسته را ممنوع کرده و بر محموله‌های خروجی با درجه‌های مختلف دیگر،  20 درصد عوارض وضع کرده است. این کشور آسیای جنوبی نگرانی‌های مربوط به امنیت غذایی را در انجام این اقدام، که روز پنجشنبه اعلام شد، عنوان کرد، در حالی که بارش باران‌های موسمی کمتر از حد متوسط، کاشت برنج را محدود کرده بود.
هند به بیش از 150 کشور برنج صادر می‌کند. طبق گزارش ها، این دولت، برنج آب پز و باسماتی را از تعرفه صادراتی که از 9 سپتامبر اجرایی می‌شود مستثنی کرده است. همچنین صادرات برنج 100 درصد شکسته را ممنوع کرده، نوعی که عمدتاً برای خوراک مصرف می‌شود، اگرچه چند کشور آفریقایی آن را برای مصرف انسان وارد می‌کنند.
به گفته رئیس انجمن صادرکنندگان برنج سراسر هند، این عوارض بر برنج سفید و قهوه‌ای که بیش از 60 درصد صادرات هند را تشکیل می‌دهند، تأثیر خواهد گذاشت. با این عوارض، محموله‌های برنج هندی در بازار جهانی غیررقابتی می‌شوند. رائو به این رسانه گفت: خریداران به تایلند و ویتنام خواهند رفت.  هند بیش از 40 درصد از محموله‌های جهانی برنج را به خود اختصاص داده و در بازار جهانی با تایلند، ویتنام، پاکستان و میانمار رقابت می‌کند. کارشناسان هشدار دادند که صادرات این کشور در ماه‌های آینده به دلیل وضع عوارض، حداقل 25 درصد کاهش خواهد یافت.
به گفته یک فروشنده در بمبئی در یک شرکت بازرگانی جهانی، هند ارزان‌ترین تامین‌کننده برنج بوده که تا حدودی از کشور‌های آفریقایی مانند نیجریه، بنین و کامرون در برابر افزایش قیمت گندم و ذرت محافظت کرده است. به جز برنج، قیمت تمام محصولات غذایی در حال افزایش بود. اکنون برنج به این مجموعه می‌پیوندد. این فروشنده خاطرنشان کرد که ممنوعیت حمل برنج شکسته می‌تواند بر خرید چین با اهداف خوراک تأثیر بدی بگذارد.

 

منبع: گسترش نیوز

شناسنامه


کدخبر: ۲۶۰۱۰۲
تاریخ: ۱۴۰۱/۶/۲۷     ساعت: ۱۹ : ۵۱
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: خبر ویژه       زیرسرویس: خبر ویژه
انتشار:
ÇÑÓÇá äÙÑÇÊ


äÇã :*
Çíãíá :
äÙÑ :*
ÇÑÓÇá
äÙÑÇÊ


استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.
  • ۱۴۰۱ يکشنبه ۶ آذر
  • ٣ جمادي الاولي ١٤٤٤
  • Nov 27 2022