آخرين مطالب

۱۴۰۱/۹/۵ - ۱۳ : ۳۴

تجهیزات پزشکی همدرد دارو می شود؟

کمبود تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی، پس از کمبود دارو این روزها به یکی از بحران‌های حوزه بهداشت تبدیل شده است و بسیاری از بیمارستان‌ها با مشکل در این حوزه روبه‌رو شده‌اند.
۱۴۰۱/۷/۱۹ - ۱۰ : ۴۵

کالبدگشایی 'هم میهن' از یک پرونده

گزارش هم‌میهن درباره جزئیات روند حقوقی پـــرونده مهســــــا امینی
۱۴۰۱/۷/۱۹ - ۱۰ : ۴۴

یک جامعه شناس: برخوردهای «سلبی» جوابگوی نسل جدید معترضان نیست

سیامک زند رضوی، جامعه‌شناس با تاکید بر اینکه برخوردهای سلبی دولتمردان نمی‌تواند راهگشای حل بحران‌ها و اعتراض‌های عمومی در جامعه باشد.
۱۴۰۱/۷/۱۹ - ۱۰ : ۴۲

جوانان و روندهای پیش‌رو؛ روایتی از پژوهشی که 12 سال پیش انجام شد

عباس عبدی| گزارشی از پژوهش در سال ۱۳۸۹مطلب پیش رو، نتیجه پژوهشی است که با همکاری دکتر محسن گودرزی ۱۲ سال پیش یعنی تابستان سال ۱۳۸۹ به سفارش کمیته‌ای که متولی چشم‌انداز و آینده‌نگری ایران بود، با مبلغ قرارداد پنج‌میلیون تومان انجام دادم.
۱۴۰۱/۷/۱۹ - ۹ : ۵۶

تاثیر اعتراضات بر روند مذاکرات برجام

'امیرعلی ابوالفتح' کارشناس و تحلیلگر سیاست خارجی در ابتدا در پاسخ به این سال که اعتراضات اخیر در ایران، چه اثرگذاری را بر روند مذاکرات وین و سرنوشت معادله احیای برجام خواهد داشت؟ گفت: «به نظر من اثرِ اعتراضات اخیر در کشورمان بر مذاکرات اتمی ایران و غرب، می‌تواند در چهارچوبی 'تاخیری' معنا پیدا کند.
۱۴۰۱/۷/۱۹ - ۹ : ۴۴

ششمین انقراض دسته جمعی زمین چه زمانی اتفاق می افتد؟

یک دانشمند در دانشگاه توهوکو در ژاپن با محاسبات عددی به این نتیجه رسیده است که رویداد انقراض دسته جمعی برای چند قرن آینده، نمی تواند مشابه پنج رویداد قبلی باشد. در بیش از یک مورد در طول ۵۴۰ میلیون سال گذشته، زمین بیشتر گونه های خود را در یک بازه زمانی نسبتاً کوتاه زمین شناسی از دست داده است. این رویدادها به عنوان رویدادهای انقراض دسته جمعی شناخته می شوند و اغلب تغییرات آب و هوایی خواه گرم شدن شدید یا سرد شدن شدید، مسبب آن است.
۱۴۰۱/۷/۱۹ - ۹ : ۲۹

شهاب حسینی ممنوع الخروج شد؟

شهاب حسینی هم در لیست ممنوع‌الخروج‌ها قرار گرفت.
۱۴۰۱/۷/۱۹ - ۹ : ۷

سه سناریوی احتمالی درباره پیکربندی نوین قدرت جهانی

رابرت کاپلان روزنامه نگار و نویسنده سرشناس آمریکایی-فارن افرز| جنگ‌ها لولا‌های تاریخی هستند و جنگ‌های نادرست، زمانی که به عنوان نقطه اوج افول ملی کشور‌ها عمل می‌کنند می‌توانند کشنده باشند.
۱۴۰۱/۷/۱۹ - ۸ : ۲۲

اندیشکده آمریکایی مطرح کرد: پیامدهای بلاتکلیفی مذاکرات

جیمز ام. دورسی-ریسپانسیپل استیت کرافت| بلاتکلیفی درباره توافق بین المللی سال 2015 که برنامه هسته ای ایران را محدود می کند، چشم انداز امنیت و ثبات بیشتر در خاورمیانه با یا بدون توافق را تار کرده است.
۱۴۰۱/۷/۱۹ - ۸ : ۱۸

چرا 'فرهنگ رسمی' نزد جوانان معترض جذاب نیست؟

فرهنگ رسمی نزد جوانان معترض جذاب نیست چون ایران متکثر و متنوع است/ فرهنگ، یک‌دست شدنی نیست.
۱۴۰۱/۷/۱۹ - ۸ : ۱۷

ایران به قرارداد اجتماعی نیازمند است

یک استاد اقتصاد تاکید دارد که تا الگوی توسعه در ایران تدوین نشود، خلاصی در کار نیست و هر کسی که می‌خواهد رییس‌جمهور شود باید طبقه‌ی متوسط ایران را دریابد.
۱۴۰۱/۷/۱۹ - ۸ : ۱۳

دهه هشتادی‌ها در خیابان چه می‌خواهند؟

حتی خوش‌بین‌ترین ناظران هم نمی توانند کتمان کنند که ایران در سه هفته اخیر، کانون التهابی عمیق بوده که تاثیرات و تاثرات خود را بر همه طیف‌های جامعه (با افکار و سلایق مختلف) گذاشته است. در این میان، که دامنه بحث‌های موافق و مخالف، از رسانه‌های وابسته به بیگانه تا رسانه‌های داخلی را درنوردیده، شاهد این هستیم که در درون طبف وفاداران نظام و اصولگرایان قدیمی هم نوع واکنش‌ها بعضا بسیار متفاوت و اختلافات فاحش است.
۱۴۰۱/۷/۹ - ۱۶ : ۱۳

نبود زیر ساخت‌های بهداشت و درمان در دامغان

حسین پور سمیعی دبیر مجمع مطالبه گران شهرستان دامغان از نبود زیر ساخت‌های بهداشت ودرمان این شهرستان خبر داد.
۱۴۰۱/۶/۲۷ - ۲۰ : ۱۱

درجهت توسعه و آبادانی شهر گام برمی داریم

شهردار باجگیران گفت: شهر باجگیران ۸۵ کیلومتر از جاده قوچان_مشهد و ۳۰ کیلومتر از عشق آباد پایتخت کشور ترکمنستان فاصله دارد بازارچه مرزی باجگیران یکی از دلایل جذب گردشگر به باجگیران میباشد که یکماهی است که بازگشایی و فعال شده است و مسافرین میتوانند بدون پاسپورت و ویزا و تنها با داشتن کارت ملی از بازارچه کشور ترکمنستان بازدید و خرید داشته باشند.
۱۴۰۱/۶/۲۷ - ۲۰ : ۵

مشهد قطب گردشگری زیارت و سلامت کشور

معاون گردشگری اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی از شهر مشهد به عنوان قطب گردشگری زیارت و سلامت خبر داد.
۱۴۰۱/۶/۲۷ - ۱۹ : ۵۲

باجگیران شهری مغفول مانده در جغرافیا

ایران کشور پهناوری است که دارای آب و هوای متعادل است در برخی مناطق سرد و خنک و در بعضی نقاط گرم و شرجی اما درکل می توان 4 فصل سال را در این کشور دید.
۱۴۰۱/۶/۲۷ - ۱۹ : ۵۱

وزیر راه: احتمال بازگشایی مرزها وجود دارد

وزیر راه و شهرسازی از پیگیری برای افزایش پروازهای اربعین با همکاری نیروهای مسلح خبر داد و با بیان اینکه ظرفیت جابجایی حداکثر 120 هزار نفر است، گفت: ستاد مرکزی اربعین مسئول برگزاری مراسم اربعین است و امروز صبح در خصوص اعزام مسافران از طریق اتوبوس صحبت شد. در رابطه با استرداد مبالغ بلیت ها اعلام کردند که فعلا دست نگه دارید چون احتمال بازگشایی وجود دارد. بنابراین وزارت راه وشهرسازی تابع دستورات ستاد اربعین است.
۱۴۰۱/۶/۲۷ - ۱۹ : ۵۱

حاشیه‌های عزل یک مدیر بلندپایه در شهرداری تهران

نورا حسینی| هنوز سرانجام رسیدگی به پرونده شهردار ناحیه‌ای که قهرمان فسادستیزی در شهرداری تهران شد و چهره خونی‌اش که گفته می‌شد بر اثر مبارزه با متخلفان ساختمانی است، مشخص نشده، مدیری که گفته شد خودزنی کرده است.
۱۴۰۱/۶/۲۷ - ۱۹ : ۵۱

پای خانه‌های 55 متری به طرح مسکنی دولت باز شد

بر اساس اطلاعات به دست آمده از مصوبات معاونت معماری و شهرسازی، تراکم نفر در هکتار در نهضت ملی مسکن برخی استان‌ها تناسبی با گفته‌های رئیس جمهور و وزیر راه و شهرسازی ندارد و ضرورت دارد هر چه سریع‌تر این تصمیمات سلیقه‌ای اصلاح شود.