مطالب حوزه وب گردی

۱۴۰۲/۱/۱۴ - ۱۰ : ۲

بهترین و بدترین جای خانه برای انواع وسایل

یکی از بهترین جاهایی که می شود مودم را در آن جا قرار داد، روی قفسه کتاب، روی یک میز یا قفسه بلند در مرکز خانه است. مودم وقتی در ارتفاع قرار بگیرد بهتر کار می کند زیرا می تواند سیگنال ها را در همه جهات ارسال کند.
۱۴۰۱/۱۲/۱۷ - ۱۶ : ۳۵

آینده مدارس کسب‌وکار

از اواسط دهه ۱۹۹۰، تقاضا برای آموزش کسب‌وکار در سرتاسر جهان افزایش یافته است که به نفع مدارس کسب‌وکار است. در پاسخ به این تقاضا و به دلیل هزینه نسبتاً پایین ورود به بخش آموزش کسب‌وکار، بسیاری از برنامه‌های تجاری در سراسر جهان آغاز شدند.
۱۴۰۱/۴/۶ - ۴ : ۴۱

مشاهده یک لکه غول‌پیکر با سه برابر اندازه زمین روی خورشید؛ آیا باید نگران باشیم؟

پدیده لکه خورشیدی AR3038 که اندازه‌اش ظرف تنها 24 ساعت از حالت بزرگ وارد حالت عظیم‌الجثه شد، با ادامه رشد خود اکنون 3 برابر کره زمین شده است. منجمان نیز حالا با اشتیاق فزاینده‌ای در انتظار نشسته‌اند تا ببینند در نهایت چه شکل شراره خورشیدی از آن ساطع خواهد شد.
۱۴۰۰/۶/۳۱ - ۱۱ : ۵۱

سلامت روان را جدی بگیرید!

متخصصان می‌گویند جبران شرایط نگران‌کننده سلامت روان در جامعه، به هدف‌گذاری و سیاست‌گذاری از سوی مسئولان سه قوه، تدوین برنامه‌های بنیادی در حوزه روان، ارتقای سطح سواد عمومی، اختصاص بودجه به بخش‌های مختلف، راه‌اندازی اتاق فکر متشکل از نمایندگان تمام وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها و جدی گرفتن موضوع روان جامعه نیاز دارد.
۱۴۰۰/۶/۳۱ - ۱۱ : ۴۰

فعلاً 'مدرنا' وارد نمی‌کنیم/ واردات واکسن 'فایزر' و 'جانسون‌اندجانسون' برای کادر درمان

مدیر کل اموردارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو با بیان اینکه برای واردات واکسن 'مدرنا' فعلاً برنامه‌ای نداریم، از استفاده از واکسن کرونای فایزر و جانسون اند جانسون به عنوان دوز بوستر کادر درمان خبر داد.
۱۴۰۰/۴/۲۱ - ۲ : ۱۷

هواوی و فولکس واگن همکار می‌شوند

هواوی و فولکس واگن برای استفاده از فناوری در صنعت خودرو توافق نامه همکاری امضا کردند. طبق این همکاری بیش از ۳۰ میلیون دستگاه خودرو می‌توانند از فناوری‌ها و پتنت‌های هواوی استفاده کنند.
۱۴۰۰/۴/۲۱ - ۲ : ۱۵

روش‌هایی برای ایمن نگه داشتن گوشی از هکرها

ایمن نگه داشتن گوشی شما و هر اطلاعاتی که در آن است، از حملات هکرها و سایر مهاجمان کار سختی نیست، اما لازم است برای این کار اقدامات امنیتی را انجام دهید.
۱۴۰۰/۳/۵ - ۲۰ : ۴

تب کرونا در کشور کمی فروکش کرد

بر اساس اعلام وزارت بهداشت، طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۰هزار و ۴۶۸ مورد جدید کووید۱۹ در کشور شناسایی شدند و متاسفانه ۱۶۳ تن نیز به دلیل این بیماری جان باختند که آمار فوتی ها حاکی از کاهش 45 نفری نسبت به روز قبل می باشد.
۱۴۰۰/۳/۵ - ۲۰ : ۴

۶۰ کشور جهان درگیر کرونای هندی

بر اساس گزارش سازمان جهانی بهداشت، گونه هندی ویروس کرونا تاکنون به ۶۰ کشور جهان ورود کرده است.
۱۴۰۰/۳/۵ - ۲۰ : ۴

تکلیف سالمندانی که هنوز پیامک واکسن دریافت نکردند؛ ماجرای واکسیناسیون کارکنان صداوسیما

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا درباره تعیین تکلیف سالمندانی که برای واکسن کرونا ثبت نام کرده‌اند، اما پیامک نوبت‌دهی را دریافت نکردند، تمهیدات پیش بینی شده برای انتخابات پیش رو، ماجرای واکسیناسیون کارکنان صدا و سیما و... توضیح داد.
۱۴۰۰/۳/۵ - ۲۰ : ۴

افزایش ۴۰ درصدی خانم های قلیانی

معاون بهداشت وزارت بهداشت آمارهای مصرف و همچنین عوارض جبران ناپذیر استعمال سیگار و قلیان را تشریح کرد و گفت: چگونه ما در همه چیز تحریم هستیم، به جز تنباکو و سیگار و خیلی راحت می‌آیند و تولید می‌کنند و کسی هم با آنها کاری ندارد؟.
۱۴۰۰/۳/۵ - ۲۰ : ۳

قرنطینه‌ ۶۳ نفر و انجام ۴۴ هزار تست فوری کرونا در مبادی مرزی کشور

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت: از ۴۴ هزار و ۱۶۹ نفر در مبادی مرزی کشور تست فوری کرونا گرفته و ۶۳ نفر هم قرنطینه شدند.
۱۴۰۰/۳/۵ - ۱۸ : ۲۲

پس از ایستگاه‌موزه فرش خیام، آمادگی منطقه 12 برای ایجاد ایستگاه‌موزه‌ها

به دنبال ایجاد ایستگاه‌موزه فرش ایستگاه متروی خیام، شهردار منطقه 12 از اعلام آمادگی این منطقه برای ایجاد ایستگاه‌موزه‌های بیشتر در این منطقه خبر داد.
۱۴۰۰/۳/۵ - ۱۶ : ۳۱

افزایش ۵.۵ برابری تعداد افراد چاق در ایران

رییس پژوهشکده بیماری های گوارش و کبد دانشگاه علوم پزشکی تهران از افزایش ۵.۵ برابری تعداد افراد چاق و دو برابر شدن مرگ های زودرس ناشی از بیماری های مرتبط با چاقی در ایران در چند دهه گذشته خبر داد.
۱۴۰۰/۳/۵ - ۱۶ : ۳۰

پیک پنجم کرونا شدیدتر از پیک چهارم خواهد بود

با توجه به شرایط فعلی، احتمال ایجاد پیک پنجم کرونا بسیار زیاد است. در این زمینه هم سازمان نظام پزشکی و وزارت بهداشت نسبت به این موضوع هشدارها را داده و اعلام کرده‌اند که با توجه به‌احتمال برگزاری تجمعات انتخاباتی در روزها و هفته‌های آینده، خطر اوج گرفتن بیماری، بسیار بالاست. برخی به واکسیناسیون دل بسته‌اند، درحالی‌که هم‌اکنون واکسیناسیون در کشور ما برای جمعیت بسیار کمی در حال انجام است و تنها شامل گروه‌های کوچکی مثل کادر درمان و بخشی از سالمندان شده است. بنابراین نمی‌توان گفت که جمعیت ایمن شده.
۱۴۰۰/۳/۵ - ۱۶ : ۳۰

معاون وزیر علوم: صندلی دانشجویان دکتری خالی می‌ماند

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم گفت: در آینده نزدیک اکثر دانشگاه‌های کشور با کمبود داوطلب ورود به دوره‌های دکتری روبرو می‌شوند.
۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۰ : ۵۲

ایران پرواز از مبدا و مقصد ۳۲ کشور را ممنوع کرد

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری از ممنوعیت پرواز از مبدا ایران به ۳۲ کشور و بالعکس خبر داد.
۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۰ : ۵۰

دو روایت از سانچی و ابطال گواهی فوت

سه سال پس از حادثه مرگبار سانچی، سوالات درباره آن دوباره افزایش پیدا کرده است و برخی تماس‌های مشکوک با خانواده سرنشینان باعث شده تا آن‌ها نسبت به صدور حکم فوت 9 نفر از خدمه شکایت کنند و دادگاه هم بخاطر این شکایت، گواهی‌های فوت را باطل کرد.
۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۰ : ۴۹

ابراز امیدواری یک متخصص به درمان مبتلایان کرونای انگلیسی

یک متخصص بیماریهای عفونی با بیان اینکه تاکنون در مطالعات انجام شده تفاوت معناداری در خصوص میزان مرگ و میر کرونای انگلیسی در مقایسه با کرونای معمولی مشاهده نشده، گفت: در حال حاضر امید به درمان و بهبود مبتلایان این نوع از کرونا بیش از ۹۰ درصد است.
۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۰ : ۴۶

ممنوعیت تبدیل امکانات دستگاه ‌ها به اقامتگاه نوروزی

وزیر میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با بیان اینکه ایجاد چادر و کمپین در مقاصد گردشگری در سفرهای نوروزی و اقامت در مراکز غیرمجاز گردشگری ممنوع شده است، تاکید کرد: هیچ دستگاهی حق ندارد امکانات خود را به محل اقامت گردشگران تبدیل کند.