۱۴۰۲/۷/۲۰ - ۲۱ : ۲۱

بیش از یک میلیون سرباز گواهینامه مهارتی گرفتند

بیش از یک میلیون سرباز گواهینامه مهارتی گرفتند

سردار موسی کمالی، مشاورعالی فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح درباره جزئیات ششمین جلسه شورای عالی سیاستگذاری مهارت آموزی، اظهار کرد: شورای عالی سیاستگذاری مهارت آموزی کارکنان وظیفه بالاترین مرجع تصمیم گیری در حوزه مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح است که با حضور فرماندهان نیروهای مسلح،  معاونت ستاد کل، 9 وزارتخانه، 5سازمان و نهادهای ذی‌ربط همچون کمیته امداد، جهاد دانشگاهی، جمعیت هلال احمر و... به ریاست رئیس ستاد کل نیروهای مسلح برگزار می‌شود.

وی افزود: ششمین جلسه شورا نیز در 17 مهرماه با حضور اعضا تشکیل و آخرین وضعیت مهارت آموزی کارکنان وظیفه به بحث و گفتگو گذاشته شد.

سردار کمالی با بیان اینکه گزارش 6 ساله عملکرد قرارگاه مرکزی مهارت آموزی در این شورا توسط فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح مطرح شد، گفت: مهارت آموزی سربازان وظیفه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و این امر را باید تمامی دستگاه‌های متولی به نحو احسنت در دستور کار خود قرار دهند و در همین راستا رئیس ستاد کل نیروهای مسلح نیز در ششمین جلسه شورا بر اهمیت و ضرورت مهارت آموزی تاکید کرد که دستگاه و سازمان‌های نیروهای مسلح اهتمام بیشتری برروی این امر  داشته باشند.

مشاور عالی فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح افزود: در همین راستا باتوجه به اهمیت مهارت آموزی سربازان وظیفه، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح مواردی را از جمله توجه و ارتقا کمیت و کیفیت مهارت آموزی تاکید کردند که باید استانداردها لحاظ شود و زیرساخت‌ها از جمله سامانه مهارت آموزی نیز به سرعت آماده سازی شود.

وی ادامه داد: بروزرسانی تفاهم‌نامه‌ها، در نظرگیری زمان و مکان مناسب برای آموزش‌ها، پیگیری نظارت میدانی از استان‌ها با حضور دستگاه‌های دولتی ،پیگیری اشتغال جوانان مهارت دیده ... از جمله مواردی بود که سردار باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح بر آن تاکید داشتند.

سردار کمالی بیان کرد: گواهینامه‌های مهارتی سربازان وظیفه نیز از 1 میلیون و 450هزار نفر عبور کرده که از این تعداد 763 هزار نفر گواهی تخصصی و624 هزار نفر گواهی عمومی گرفتند، 14 هزار و 54 نفر استاد کار و 1400مربی تربیت و بکارگیری شده ‌ند و  180 سفر استانی و بالغ بر 2500نظارت صورت گرفته است.

مشاور عالی فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروها اعلام کرد: با توجه به اوامر مقام معظم رهبری و فرماندهی کل قوا، مطالبه مردم و جوانان سرباز، تاکید ریس ستادکل، مهارت آموزی سربازان  با جدیت بیشتر دنبال خواهد شد و به دنبال روزی هستیم که تمامی جوانان با کسب مهارت تخصصی از خدمت ترخیص شوند و نگرانی نسبت به اشتغال بعد از خدمت نداشته باشند.

 

منبع: فارس